Blog

“Tecrübe değerlidir.” sloganı bizi en iyi anlatan cümledir.

Hayalinizdeki organizasyonu hayal ettiğinizden de daha iyi şekilde tasarlayan ve tasarımını en doğru şekilde uygulayan; çok önemli bir organizasyonu sizin yerinize düşünen ve yerinde çözümler üreten A Organizasyon kurucusu Aydın Yıldız'la Grey Eylül Sayısı için çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Aydın Yıldız kimdir?
21.09.1975 İzmit doğumluyum. İlk, orta, lise, ön lisans eğitimimi İzmit’te tamamladım.

Profesyonel iş hayatına 1994 yılında yiyecek - içecek sektörüne Ankara kökenli Tadım Pizza'da başladım ve en son 23 yaşındayken restoran müdürlüğü görevinde bıraktım. Kısa bir süreliğine Kalkan’da butik bir otelin yiyecek içecek müdürlüğünü yaptım. 20 yaşındaydım, benim için güzel bir anı ve tecrübe olmuştu. Daha sonra kentimizin dönemin en büyük firması olan Saray Catering Şirketinde “catering manager” göreviyle işe başladım. Kocaeli’de ilk defa outside catering hizmetini vermeye başladık. Bu hizmet modelini hayata geçirmem benim için organizasyon sektöründe artık ben de varım, demekti. 2004 yılında seyrettiğim bir film beni çok etkilemişti ve işi bırakıp A Organizasyon’u kurdum. Bugünlere kadar gururla kendi bayrağımı ekip arkadaşlarımla taşıdım.

Tadım Pizza’nın kurucusu Metin Terzi’ye bana kattığı bakış açısı için, Kocaeli Kaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KAYA’ya beni her zaman desteklediği için, Atalay KAYA’ya sınırları her zaman zorlamak gerektiğini öğrettiğin için, sevgili aileme ve eşim Özge Çiçek Yıldız’a hayatıma kattığı değerler için sonsuz teşekkür ederim.

A Organizasyon’un hikâyesi nedir?
A Organizasyon 2004 yılında kurumsal organizasyonlar alanında hizmet etmek için kuruldu ve o günden bu yana 1.000'den fazla etkinliğe imza attı. Dürüstlüğü, başarıyı, hizmette sürekliliği ve teşekkür almayı kendisine ilke edinen A Organizasyon, kendini sürekli yenileyip geliştirerek markasını ulusal platforma taşıdı. A Organizasyon olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve birlikte “yarınlara yürümek" için varız.

Kocaeli'nin lider Organizasyon firmalarından biri olan A Organizasyon, 2004 yılında organizasyon sektörüne adım attık. Organizasyonlarımızda "sıfır hata" ilkesi ile 17 yılda Kocaeli'nin en büyük ve en tecrübeli şirketi haline geldik. Değerlerimizden ve hedeflerimizden sapmadan emin adımlarla dalında Türkiye'nin en büyük organizasyon firması olma hedefimize hız kesmeden devam ediyoruz.

Bugüne kadar yapılan organizasyonlar nelerdir?
23 Nisan Toyota Çocuk Şenlikleri Türkiye proje sahibi, Brisa, Kordsa, Goodyear, Pirelli, Onduline, Evyapport, Nuh Çimento, Ford Otosan, Ferrero Fındık Türkiye, Bekaert, Çimtaş Gemi, Doğtaş Kelebek, Magna, özel kolej etkinlikleri... Buraya yazmak çok uzun sürecek, onlarca firmanın açılışlarını yaptık. İzmit’in en büyük ailelerinin en kalabalık düğün organizasyonlarına danışmanlık yaparak imzamızı attık. Toyota 23 Nisan Şenlikleri Projesi’ni Kocaeli Kaya Şirketler Grubu ile beraber Türkiye’ye kazandırdık.

A Organizasyon neden tercih edilmedir?
Biz müşterilerimizi dinler, anlar ve onlar için etkinlik tasarlarız. Kurumsal etkinliğin temel değeri disiplin, planlama ve bütün ekibin işe konsantre olması ile başarıya ulaşır. Kurumların piknik, gala, lansman, festival, açılış vb. etkinliklerinde bizler sorumluluğumuzun her zaman bilincinde olduk. Büyük kitlelere hizmet etmek zor bir süreçtir. 7’sinden 70’ine her yaş grubuna hizmet ediyoruz. Etkinliğin altyapısını hazırlamamız minimum 5 saat, maksimum 1 gün sürebiliyor.

4 saat ile 10 saat arasında hizmet süresi olabiliyor. Oldukça yorucu geçen bir süreçte işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Her işimizde A Organizasyon olarak ilkemiz “SIFIR HATA, SIFIR KAZA” ile yola çıkıyoruz. Organizasyon sektörünün de kendi içinde çeşitliliği vardır. Ses sistemcisi, masa sandalyecisi, çiçekçisi ve bunlara benzer bir sürü iş dalı bu sektörün içinde yer alır. Hepsinin uzmanlığı ve tecrübesi ayrıdır. A Organizasyon; kurumsal etkinliklerde Türkiye’de en büyük şirketlere uzun yıllar hizmet etmiştir. Uzmanlığı kurumsal etkinlik tasarımı ve uygulamasıdır.

“Tecrübe değerlidir.” sloganı bizi en iyi anlatan cümledir.

Bu işin en zor ve en keyifli anları nelerdir?
İşine aşık biri olarak işin her anında keyif alan biriyim. Etkinliği tasarlayıp ortaya çıkacak fotoğrafı hayal ediyorsunuz ve etkinliğin başlama saatinden 30 dakika önce her şey bitmiş, hayal ettiğiniz ve sattığınız hizmeti orda eksiksiz görebilmek benim için başardık demenin başlangıcı. Bundan sonra insanlara bu hizmeti yaşatabilmek... O zaman sonuca gidebilirsiniz. Teşekkürü alıp misafirlerinizi uğurlamak, başarıya giden yolu doğru planladığını ve uyguladığını hissetmek bana göre en keyifli andır.

İş hayatında zor diye bir şeyi kabul etmiyorum. O zaman daha çok çalışıp daha iyi planlama yapmanız gerekir.

Benim için en değerli olan çalışma arkadaşlarımdır. Çalışanlarına değer veren doğru ekip kuran kişinin, her işte başarıya ulaşacağına eminim. Bugünlere gelmemizde bize inanan müşterilerimize, bu yolda bizle beraber emek harcayan tedarikçilerimize ve

A Organizasyon’da çalışmış tüm ekip arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Gençlere dürüstlük, çok çalışmak, süreklilik, yaptıkları her işte teşekkür alma ilkesi ile çalışmalarını tavsiye ediyorum.

Her işimizde A Organizasyon olarak ilkemiz; “SIFIR HATA, SIFIR KAZA”